Bu e-posta TED tarafından bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir.
Bu iletinin içeriğini göremiyorsanız buraya tıklayınız.

Bir Gelecek Projesi Olarak TED - TED Nereden Nereye Geldi
 

TED Ailesinin Değerli Üyeleri,

11 Temmuz 2013 tarihinde gerçeği yansıtmayan Bakan çocuğuna fakirlik bursu haberleri ile ilgili olarak bir mezunumuz tarafından 07 Ocak 2014’te suç duyurusunda bulunulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturmada, gerek Derneğimizden gerekse ilgili kurumlardan alınan belgelerin asılları, fotokopileri ile tüm resmi evraklar, yazışmalar ve Gazetede yayınlanan belgeler incelenmiş; ayrıca Kurum Yöneticimizin de ifadesi alınmıştır.    

Uzun süren soruşturmanın sonunda, konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı, Bakan çocuğuna burs verilmesine dair hiçbir işlem, talep veya adına rastlanılmadığını ve gazeteye ulaşan belgenin asıl belge sureti olmadığını tespit etmiş, “yasal suç unsurları oluşmadığı ve kamu davasının açılmasını haklı gösterecek hiçbir kanıt ve belge bulunmadığından kovuşturmaya gerek olmadığına” karar vermiştir. (Basın Karar No: 2014/1288)

Bizlere ve parçası olduğu bu eşsiz Cumhuriyet Kurumuna, başından beri güvenen ve inanan tüm üyelerimize teşekkür eder; konuyu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 

   
www.ted.org.tr

Bu e-posta TED tarafından bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir.
Bu iletinin içeriğini göremiyorsanız buraya tıklayınız.

TED © 2014