Bu sayfayı görüntülemekte sorun yaşıyorsanız buraya tıklayınız.

Bir Gelecek Projesi Olarak TED - TED Nereden Nereye Geldi
 


SOMA’YA EL VER KAMPANYASI SAHA ÇALIŞMALARI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDI

“Soma’ya El Ver” kampanyası kapsamında gönüllü Türk Eğitim Derneği ekibi, hafta başından bu yana Soma ve çevresinde 96 aileye ziyarette bulundu. Yapılmış olan bu ikinci saha çalışması ile toplamda 143 aile ziyareti gerçekleştirilmiş oldu.

Ekibimiz sahada ilk çalışmalarını 23 – 24 Mayıs tarihlerinde yapmış ve İzmir’in Kınık İlçesi ve en çok kaybın verildiği Köseler, Elmadere ve Çan Köyleri ile Soma İlçesi Merkezde yaşayan 47 aileyi ziyaret etmişti. Soma, Savaştepe, Kırkağaç, Bergama merkez ve köylerine yapılan bu ikinci ziyaretle, kampanyanın saha çalışması bölümü büyük ölçüde tamamlanmıştır. Ziyaretlerde ayrıntılı görüşmeler gerçekleştirildi, ailelerin ihtiyaç talepleri alınırken, eğitim-öğretim çağındaki çocukların ise akademik ve psikolojik tespitleri yapıldı.

Bundan sonra yapılacak saha çalışmaları kapsamında Soma’daki faciadan etkilenen beş Zonguldaklı aile de yerinde ziyaret edilecektir. Kampanya kapsamında yapılan tüm ziyaretlerden elde edilen öğrenci bilgileri incelenerek listelenecek ve her aileden bir çocuğun eğitim bursu alması sağlanacak. Öncelikli olarak kız çocuklara burs verilecek; ailede kız çocuk olmaması durumunda ise büyük erkek çocuk öncelik taşıyacaktır.

Eğitim bursundan yararlanacak öğrencilerimizle ilgili bilgilendirme web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden ayrıca sizlerle paylaşılacaktır.

Türk Eğitim Derneği’ne inanan ve Soma’daki ailelerimizin acısını paylaşan tüm destekçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

   
www.ted.org.tr

Bu e-posta TED tarafından bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir.
Bu iletinin içeriğini göremiyorsanız buraya tıklayınız.

TED © 2014